1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (o której poprowadzenie proszę Radę Parafialną). W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Składka zbierana w kościele w sobotę i niedzielę, z wyjątkiem Gorzkich Żali, jest przeznaczona dla OO Franciszkanów, jako podziękowanie za trud apostolski. Od poniedziałku 20 marca do środy 22 marca są również rekolekcje szkolne. Głosi je O. Patryk z Osiecznej.
  3. Msze św. w czasie rekolekcji o godz. 16:00 (kościół św. Teresy) i 18:00 (kościół św. Bartłomieja) w poniedziałek i wtorek zakończone adoracją Najświętszego Sakramentu. W środę dodatkowo o godz. 9:00 (kościół św. Teresy). Objazd chorych, których odwiedzi Ojciec Rekolekcjonista w środę 22 marca od godz. 11:00. Szczegółowy plan rekolekcji jest zamieszczony na stronie internetowej oraz w gablotach parafialnych.
  4. W tym tygodniu obchodzimy:
    w poniedziałek – Św. Józefa Oblubieńca NMP – uroczystość
    w sobotę – Zwiastowanie Pańskie – uroczystość
  5. W sobotę przypada Dzień Świętości Życia – po Mszy św. zbieramy ofiary na Fundusz Obrony Życia.
  6. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział w pielgrzymce wdzięczności do sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. Niech Oblubieniec NMP pomaga wszystkim, którzy modlili się ze mną przed jego obrazem i tym, którzy łączyli się z nami duchowo.
  7. Kancelaria parafialna czynna tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w kwietniu. Do czwartku 30 marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. W kwietniu kancelaria będzie czynna tylko 6 i od 20 w czwartek po Świętach. W inne przypadają spowiedzi w sąsiednich parafiach lub przypadają Święta. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek i dzierżawę za I półrocze.
  8. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” za już złożone ofiary. Dotąd ze swego obowiązku wywiązały się 74 rodziny co stanowi 13% mieszkańców. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za złożone w tym tygodniu w kancelarii ofiary na potrzeby naszej parafii. Mamy już wieszaki do szat liturgicznych; kupiłem również nowe wkłady do świec olejowych w obu kościołach. W poniedziałek rozpoczynamy remont dachu nad zakrystią w kościele św. Bartłomieja.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 35a – 31 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 40 – 22.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.