PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (o której poprowadzenie proszę Ministrantów Seniorów) potem Msza św. i koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
  2. Spowiedź św. wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów w środę 5 kwietnia wg stałego planu.
  3. W Wielki Piątek ulicami naszej parafii pójdzie Droga Krzyżowa z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy. Czekamy jeszcze na zgłoszenia do prowadzenia 3 stacji grup lub rodzin (4 – 5 osób w grupie). Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu.
  4. Odbiór strojów dla dzieci I komunijnych w Niedzielę Palmową o godz. 16:30 na salce parafialnej.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji rekolekcji parafialnych i szkolnych: O. Rekolekcjoniście, katechetkom i nauczycielom za obecność i opiekę nad dziećmi i młodzieżą; prowadzącym adoracje Najświętszego Sakramentu; służbie liturgicznej: panu Mieczysławowi i ministrantom; za posługę przy stole na probostwie i za ofiarowane dary na stół. Niech wszystkim Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  6. Stowarzyszenie Porozumienie Ziemia Kościańska organizuje rowerową drogę krzyżową w Niedzielę Palmową. Początek o godz. 14:00 przed kaplicą przy pałacu w Kopaszewie.
  7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Są wolne terminy intencji mszalnych w kwietniu. Do czwartku 30 marca przyjmowane są ostatnie prolongaty za miejsca w ławkach. Po tym terminie miejsca niezarezerwowane mogą być przejęte przez innych chętnych. W kwietniu kancelaria będzie czynna tylko 6 i od 20 – w czwartek po Świętach. W inne dni biorę udział spowiedziach w sąsiednich parafiach lub jest Wielki Tydzień i Święta. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek i dzierżawę za I półrocze.
  8. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” za już złożone ofiary. Dotąd ze swego obowiązku wywiązały się 117 rodzin co stanowi 20% mieszkańców. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 198 zł i 10 gr. Serdecznie dziękuję za złożone w tym tygodniu w kancelarii ofiary na potrzeby naszej parafii. Trwa remont dachu nad zakrystią w kościele św. Bartłomieja. Została podjęta decyzja o pokryciu dachu specjalną blachą co znacznie podniesie koszty ale też wydłuży trwałość dachu. Kupiłem również mosiężny stojak do sprzętu liturgicznego.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 29 – 21 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 20 – 16.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński