PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 potem Msza św. i koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. Pogrzeb śp. Bronisławy Ciszak we wtorek 4 kwietnia o godz. 10:00. Przedtem różaniec za zmarłą.
 2. Spowiedź św. wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów w najbliższą środę 5 kwietnia wg stałego planu – jest zamieszczony w gablotach. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w I piątek tylko pół godziny przed Drogą Krzyżową a objazd chorych będzie w Wielki Wtorek od godz. 8:00.
 3. W poniedziałek spowiedź św. w Radomicku i Wilkowie Polskim, we wtorek w Bronikowie i w Czaczu, w środę u nas i w Starym Białczu, w czwartek Buczu i Górce Duchownej a w sobotę we Farze w Śmiglu. W tym tygodniu nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszami św. z wyjątkiem piątku.
 4. W przyszłą niedzielę – Palmową – święcenie palm podczas każdej Mszy św. a uroczyste z procesją do Kościoła przed Mszą św. o godz. 11:00. Zbieramy się przy krzyżu przed kościołem o godz. 10:50. Dzieci przynoszą skarbonki wielkopostne z ofiarami, które złożą podczas procesji z darami.
 5. Rozważania do Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek będą do odbioru od przyszłej niedzieli w zakrystii lub na probostwie.
 6. W sobotę 1 kwietnia minęło 10 lat od istnienia naszej parafii w przestrzeni wirtualnej. Chcę przy tej okazji wyrazić wielką wdzięczność Pani Magdzie Adamczak za budowę i opiekę nad naszą stroną internetową. Niech będzie dla wielu miejscem odnalezienia lub pogłębiania swej wiary.
 7. Kancelaria parafialna ze względu na moje wyjazdy do spowiedzi w innych parafiach czynna tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. W czwartek 30 marca upłynął czas prolongaty za miejsca w ławkach. Zwolnione miejsca mogą być przejęte przez innych chętnych do 6 kwietnia. Po Świętach nalepki zostaną wymienione na nowe. W kwietniu kancelaria będzie czynna w najbliższy czwartek i od 20 – po Świętach.
 8. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” za już złożone ofiary. Dotąd ze swego obowiązku wywiązało się 188 rodzin co stanowi 34% mieszkańców. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 567 zł i 10 gr. Serdecznie dziękuję za złożone w tym tygodniu w kancelarii ofiary na potrzeby naszej parafii. Remont zakrystii wkroczył w decydującą fazę. Chyba zdążymy do Świąt Zmartwychwstania.
 9. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane w tym tygodniu dla parafii. Szczególnie za wywiezienie gruzu z remontu zakrystii. Składka w przyszłą niedzielę jest na kontynuowanie prac przy zakrystii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Zapłaciłem za drewno na dach i meble do zakrystii, zbieramy na blachę cynkowo-tytanową, którą został pokryty dach.
 10. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 19 – 11 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 14 – 4.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński