PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

  w poniedziałek – Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – święto

  we wtorek – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła

  w środę – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła

  w czwartek – Św. Aniołów Stróżów

  w sobotę – Św. Franciszka z Asyżu

 3. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. z wyjątkiem I piątku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00. Po Mszy św. nabożeństwo I piątkowe. W I sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszam członków Żywego Różańca na spotkanie na konferencję i wspólną dziesiątkę różańca.
 5. Za tydzień – w niedzielę 5 października – przeżywać będziemy odpust parafialny św. Teresy. Sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi w intencji Parafian i kazanie wygłosi ks. Dziekan Kan. Tadeusz Fołczyński. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła z relikwiami Św. Jana Pawła II, które niosą ministranci seniorzy. Bardzo proszę o zaangażowanie strażaków, chór, matki różańcowe, poczty sztandarowe i całą służbę liturgiczną. Po Mszy św. będzie okazja uczczenia relikwii.
 6. Za dwa tygodnie w sobotę 11 października XIII Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Tym razem z relikwiami Św. Papieża, które poniesiemy na ramionach. Jest to niezwykła okazja, aby każdy z uczestników mógł ponieść sam, choć kawałek te święte relikwie. Serdecznie zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału w tej niezwykłej modlitwie.
 7. Zbliża się termin bierzmowania (23 października) – 9 kandydatów do przyjęcia tego sakramentu musi dostarczyć świadectwa chrztu, ponieważ nie byli ochrzczeni w naszej parafii i bez tego dokumentu nie mogą otrzymać bierzmowania.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki całoroczne i jednorazowe w kancelarii i po Mszach św. w zakrystii.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 1 – 9 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Nowej.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz