Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:30. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

 2. W tym tygodniu wspominamy:

  we wtorek – NMP Różańcowej

  w czwartek – Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa

 3. W przyszłą niedzielę przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do I komunii a po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.
 4. Trwają nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00.
 5. W najbliższą sobotę – 11 października – przypada XIII Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Tym razem z relikwiami Św. Papieża, które poniesiemy na ramionach. Każdy z uczestników będzie mógł ponieść, choć kawałek te święte relikwie. Wyruszamy o godz. 10:00 z podwórza probostwa. Serdecznie zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału w tej niezwykłej modlitwie.
 6. Zbliża się termin bierzmowania (23 października). Spotkanie organizacyjne kandydatów w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. w kościele św. Bartłomieja. Obecność obowiązkowa. Czterech kandydatów do przyjęcia tego sakramentu musi dostarczyć świadectwa chrztu, ponieważ nie byli ochrzczeni w naszej parafii i bez tego dokumentu nie mogą otrzymać bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Świętymi bądźcie”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Składka zbierana w świątyni jest przeznaczona na inwestycje parafialne.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki całoroczne i jednorazowe w kancelarii i po Mszach św. w zakrystii. Niektórzy dzierżawcy ziemi parafialnej mają do uregulowania zaległe zobowiązania wobec parafii.
 9. Bardzo dziękuję sponsorowi za naprawę dachu nad zakrystią kościoła św. Bartłomieja oraz za indywidualne ofiary na remonty składane w kancelarii. Za ofiarowane dary w naturze na stół odpustowy. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim dobrodziejom swoim błogosławieństwem za dobroć serca.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 11 – 19 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej 2 – 10.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz