Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:30. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00.

 2. Dziś przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Świętymi bądźcie”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Składka zbierana w świątyni jest przeznaczona na inwestycje parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 3. W tym tygodniu wspominamy:w poniedziałek – Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłanaw środę – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoław czwartek – Św. Jadwigi Śląskiej

  w piątek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika

  w sobotę – Św. Łukasza, Ewangelisty – święto

 4. Przyszła niedziela to światowa Niedziela Misyjna, która rozpoczyna cały tydzień modlitw w intencji misji pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na papieskie dzieła misyjne.
 5. Trwają nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00.
 6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali godne obchody naszego odpustu św. Teresy: Ks. Dziekanowi Tadeuszowi Fołczyńskiemu, całej służbie liturgicznej, chórowi i scholii, pocztom sztandarowym, matkom różańcowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim uczestnikom. Niech Bóg wszystkim błogosławi.
 7. Specjalne podziękowanie za organizację XIII Rajdu Różańcowego im. Św. Jana Pawła II. Ks. Kustoszowi Piotrowi Bartkowiakowi za życzliwe przyjęcie. Strażakom za eskortę oraz służbom zabezpieczającym nasze przejście i nagłośnienie. Osobne podziękowanie za trud niesienia relikwii. Scholi za oprawę artystyczną. Katechetom za organizację i opiekę. W rajdzie wzięło udział ponad 200 uczestników ze znaczącą przewagą dzieci i młodzieży z naszej parafii i okolicy. Niech św. Jan Paweł II wyprasza wszystkim u Boga potrzebne łaski.
 8. Zbliża się termin bierzmowania (23 października). Kolejne spotkanie kandydatów w najbliższą środę o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Obecność obowiązkowa.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki całoroczne i jednorazowe w kancelarii i po Mszach św. w zakrystii. Kilku dzierżawców ziemi parafialnej ma nadal do uregulowania zaległe zobowiązania wobec parafii.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 16/1 – 8 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej 12 – 14 i 21 – 25.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

proboszcz