PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Składka zbierana jutro w kościele jest przeznaczona na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MGNP, w piątek Msza św. za zmarłych o godz.17:00 a po drugiej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Przyszła niedziela zwana Niedzielą Miłosierdzia, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla poszkodowanych w wojnie w Syrii.
  3. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek po wieczornej Mszy św. Zakończyliśmy remont zakrystii św. Bartłomieja – pozostaje nam zapłacenie wszystkim wykonawcom oraz za naprawę muru w szczycie nad kostnicą, z którego spadały już cegły.
  5. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I komunii św. w najbliższą sobotę o godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Proszę, aby im towarzyszyli rodzice, jeśli to możliwe to oboje.
  6. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 341 rodzin, co stanowi 63 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka.
  7. Dziękuję 3 osobom, które posprzątały 2 kościoły przed świętami. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 1 – 11 a kościoła św. Teresy z ul. Kolejowej nr 13 – 16 i 19.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego: klerykom Przemysławowi i Tomaszowi, panu organiście wraz z chórem; panu kościelnemu i ministrantom; pocztom sztandarowym; za wykonane dekoracje w kościele, a wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w drodze krzyżowej ulicami naszej parafii: za posługę niesienia krzyża, prowadzenie rozważań, śpiew i nagłośnienie. Policji i strażakom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone życzenia w dniu kapłańskim. „Bóg zapłać” za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy i pomocy. Szczególne podziękowanie młodzieży i opiekunom za prowadzenie adoracji przy grobie Pańskim w Wielki Piątek od godz. 23:00 do 24:00. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński