PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii Niedzielą Modlitwy o Powołania i pomocy dla naszego Seminarium Duchownego. Po Mszach św. możemy złożyć ofiarę na utrzymanie naszego seminarium. List Episkopatu Polski z okazji 100-lecia Objawień w Fatimie usłyszymy w następną niedzielę. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa te w łączności z nabożeństwem majowym, które odprawiamy od poniedziałku codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych
  w piątek – św. Filipa Nereusza, Kapłana
 3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. W tym tygodniu w czwartek w katedrze poznańskiej odbędą się święcenia kapłańskie 13 diakonów.
 5. W ubiegły czwartek uczestniczyliśmy w katedrze poznańskiej w niezwykłej uroczystości – Mszy św. o godz. 16:00 podczas której nasz kleryk Przemysław Sobol otrzymał z rąk J.E. ks. Biskupa Grzegorza Balcerka święcenia diakonatu. Z tej okazji uczestnicy wyjazdu do Poznania wraz z ks. Proboszczem ufundowali, jako dar wdzięczności komplet dalmatyk tzn. strojów diakońskich. Będą służyć naszemu diakonowi Przemysławowi do godnego wykonywania posługi a może i przyszłym diakonom z naszej parafii.
 6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.      w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.      w środę o godz.       16:45
  kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00
 7. Wszystkich chorych zapraszam na Parafialny Dzień Chorego w najbliższą niedzielę 28 maja. Mszą św. o godz. 15:00 z obrzędem namaszczenia olejami św. w kościele św. Bartłomieja a po niej spotkanie przy kawie lub herbacie na salce parafialnej, zorganizowane przez Caritas Parafialną. Domowników lub sąsiadów proszę o podwiezienie seniorów do świątyni.
 8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję serdecznie rodzinom, które zgodziły się gościć Chrystusa przy swoich posesjach budując dla Niego ołtarze. Trasa tegorocznej procesji przebiega z kościoła św. Bartłomieja ulicą Główną, Dworcową na ul. Polną gdzie zakończy się Mszą św.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Msza św. w intencji rodzin dzieci, które przystąpiły do I komunii św. będzie w poniedziałek 29 maja o godz. 18:00.
 10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu, również za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 7 – 13 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 10 – 16.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński