PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00 930 11:00 i 15:00, w tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa te w łączności z nabożeństwem majowym a od czwartku czerwcowym, które odprawiamy od poniedziałku codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Dziś wszystkich starszych i chorych zapraszam na Parafialny Dzień Chorego do kościoła św. Bartłomieja, który rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15:00 z obrzędem namaszczenia olejami św. a zakończymy spotkaniem na salce parafialnej przy kawie lub herbacie, zorganizowane przez Caritas Parafialną. Domowników lub sąsiadów proszę o podwiezienie seniorów do świątyni.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy – patronki Archidiecezji
  w środę – Nawiedzenia NMP – święto
  w czwartek – Św. Justyna, Męczennika
  w sobotę – św. męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00.
 5. Przyszła niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i kończy Okres Wielkanocny.
 6. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w piątek za dwa tygodnie – 9 czerwca o godz. 19:30 na probostwie.
 7. Procesja Bożego Ciała – w czwartek 15 czerwca – wyruszy z kościoła św. Bartłomieja o godz. 10:00 ul. Główną na ul. Dworcową i dalej na ul. Polną do nr 8 przy którym zakończy się Mszą św.
  Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
  I – na ul. Dworcowej nr 2a p. Dudziak Urszula
  II – na ul. Dworcowej nr 6 p. Kostrzewa
  III – na ul. Polnej nr 1 p. Stępczak
  IV – na ul. Polnej nr 8 p. Piechowiak
  Bardzo proszę sąsiadów, aby również pomogli w przygotowaniu ołtarzy.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. W czerwcu są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych. Bardzo dziękuję za wykonane w tym tygodniu prace dla parafii: w domu parafialnym oraz za naprawę sprzętu ogrodniczego.
 9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Dworcowej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Polnej.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński