PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 11:00, w tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa te w łączności z nabożeństwem czerwcowym codziennie po Mszy św., w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Po Mszach św. zbieramy ofiary na KUL, WT i inne szkoły katolickie. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godz. 8:00 w kościele św. Bartłomieja o ok. godz. 11:00 na zakończenie procesji.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła
  w środę – Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
  w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość
  w sobotę – Św. Br. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
 3. Dzisiejsza składka zbierana w świątyni przeznaczona jest na zmniejszenie zadłużenia za wykonane już prace remontowe. „Bóg zapłać” również za ofiary składane indywidualnie.
 4. Msza św. z okazji zakończenia gimnazjum w poniedziałek o godz. 18:00. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek o godz. 17:00.
 5. Procesja Bożego Ciała – w czwartek – wyruszy z kościoła św. Bartłomieja o godz. 10:00 ul. Główną na ul. Dworcową i dalej na ul. Polną do nr 8 przy którym zakończy się Mszą św.
  Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
  I – na ul. Dworcowej nr 2a p. Dudziak Urszula
  II – na ul. Dworcowej nr 6 p. Kostrzewa
  III – na ul. Polnej nr 1 p. Stępczak
  IV – na ul. Polnej nr 8 p. Piechowiak
  Proszę sąsiadów by pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie całej oktawy: strażaków, chór parafialny, kantorów z Cantores Minores, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji. Jest to dla każdego chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Do obsługi baldachimu w czasie oktawy zapraszam ojców dzieci, które szły w tym roku do I komunii św. Już dziś wyrażam wdzięczność za przygotowanie trasy procesji i zaangażowanie w organizację procesji. Uczestników procesji proszę o szczególną ostrożność zwłaszcza przy przechodzeniu przez przejazd kolejowy.
 6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w czerwcu. Proszę również podać intencje zarezerwowane na lipiec.
 7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Miodowej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Łąkowej i Poprzecznej.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński