PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie do piątku po Mszy św., w czwartek po Mszy św. o godz. 9:00. Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę, czyli o godz. 8:00 i 10:00. W pierwszą niedzielę lipca modlimy się o dobre żniwa.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika
  w czwartek – Św. Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość
 3. W czwartek Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Proszę podać intencje zarezerwowane w lipcu. W wolne miejsca zostaną wpisane oczekujące intencje pogrzebowe. W miesiącach wakacyjnych: od 4 do 20 lipca kancelaria jest nieczynna a od 24 lipca będzie czynna w poniedziałki i czwartki, ale tylko po Mszy św. „Bóg zapłać” za składane ofiary na remonty, dzięki którym mogę systematycznie zmniejszać nasze zobowiązania finansowe wobec wykonawców.
 5. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i całej oktawy. Za wykonane dekoracje pięknych ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, którzy pomagali przy budowie ołtarzy, za dekoracje otoczenia kościoła św. Bartłomieja i domów. Państwu Piechowiakom za udostępnienie swojego domu i ogrodu do sprawowania Mszy św. Panu Sołtysowi za pomoc przy utwardzeniu ul. Polnej i wypożyczenie krzeseł. Za transport i załadunek tychże. Za logistyczne przygotowanie uroczystości i całej oktawy. Całej służbie liturgicznej: p. Mieczysławowi, chórowi z p. Tomkiem i kantorom za oprawę muzyczną, Szafarzom, pocztom sztandarowym i ojcom dzieci I komunijnych noszącym baldachim i Strażakom podczas głównej procesji oraz ministrantom i p. Magdzie za dokumentację fotograficzną. Szczególnie tym, którzy wytrwali całą oktawę a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki na chwałę Bożą i dzieciom I komunijnym również chłopcom, którzy brali udział w procesjach. Za budowę ołtarzy na zakończenie oktawy i Uroczystość Serca Jezusowego. Czuwającym nad naszym bezpieczeństwem podczas przejść przez ulice. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
 6. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w tym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Nowej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 1 – 9.
 7. Polecam Przewodnik Katolicki (cena 5 zł) i nowy Mały Przewodnik – podwójny numer wakacyjny (cena 7,80 zł ).
 8. Zapraszam na badania kardiologiczne, które odbędą się 12 lipca w Przychodni Lekarskiej w Starym Bojanowie. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła św. Teresy. W gablotach parafialnych są również informacje o wielu różnych pielgrzymkach.

ks. Piotr Kufliński