PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Ze względu na mój dyżur od poniedziałku w parafii w Górce Duchownej kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w środę i czwartek oraz w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Kingi, Dziewicy
  we wtorek – Św. Jakuba, Apostoła – święto
  w środę – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  w sobotę – Św. Marty
 3. Dziś święcimy pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. Po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane przy poświęceniu ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 4. Bardzo dziękuję za opiekę nad parafią w czasie mojego wypoczynku wakacyjnego: ks. proboszczowi Piotrowi z Górki Duchownej, klerykom, panu Mieczysławowi i wszystkim, którzy im pomagali. Również za troskę o otoczenie probostwa i przygotowanie drewna na zimę.
 5. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/1–6 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/7–12.
 6. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński