PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu
 2. Dziś obchodzimy w parafii Niedzielę Powołaniową. Gościmy naszego kleryka – Przemysława, który po Mszach św. będzie zbierał przed kościołem ofiary dla naszego seminarium.
 3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:

  w poniedziałek – św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła

  we wtorek – św. Marcina z Tours, Biskupa

  w środę – św. Jozafata, Biskupa i Męczennika

  w czwartek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski

 4. We wtorek – Święto Niepodległości – zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00 do kościoła św. Teresy. Składka zbierana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. W przyszłą niedzielę usłyszymy list Episkopatu Polski czytany dziś w pozostałych parafiach o organizacji Światowych Dni Młodzieży a za dwa tygodnie składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na ten cel.
 6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Przyjmowane są wymienianki roczne i jednorazowe. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Dzierżawcy, którzy nie opłacili podatku za IV kwartał proszeni są o uregulowanie należności.
 7. Składka zbierana w przyszłym tygodniu jest przeznaczona na inwestycje parafialne. „Bóg zapłać” za składane ofiary – również w kancelarii parafialnej.
 8. Bardzo dziękuję za przygotowanie zaduszek słowno-muzycznych w Dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych w kościele św. Bartłomieja.
 9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 26/7-12 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej nr 26/1-6.
 10. Polecamy Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński