PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Ze względu na mój dyżur w parafii w Górce Duchownej kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w sierpniu. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w środę i czwartek oraz w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Bł. Edmunda Bojanowskiego
  we wtorek – Św. Dominika, Kapłana
  w środę – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy – święto
  w czwartek – Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika – święto
  w piątek – Św. Klary, Dziewicy
 3. Zapraszam na Mszę św. dożynkową, jako podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne zbiory, która odbędzie się za dwa tygodnie w sobotę 19 sierpnia o godz. 13:00 w kościele św. Bartłomieja.
 4. Program odpustu Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej jest wywieszony w gablotach parafialnych.
 5. Składka w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na prowadzenie remontów. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również składającym ofiary w kancelarii. Trzeba wywieź śmieci z cmentarza, na co nas w tej chwili nie stać. Na dodatek wichura i padający grad uszkodził nam bardzo dach na kościele św. Teresy, czym trzeba się natychmiast zająć. Szkoda już została zgłoszona do ubezpieczyciela. Serdecznie dziękuję panu Sołtysowi, który bardzo mnie wspiera w działaniach zmierzających do jak najszybszej naprawy dachu.
 6. Dziękuję p. Mieczysławowi i klerykom za zrzucenie opału do piwnicy.
 7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński