PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Kancelaria parafialna czynna do końca sierpnia w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Piusa X, Papieża
  we wtorek – NMP Królowej
  w czwartek – Św. Bartłomieja, Apostoła
  w sobotę – NMP Częstochowskiej – Uroczystość
 3. W najbliższą sobotę 26 sierpnia przeżywamy odpust św. Bartłomieja. Uroczystą sumę w intencji parafian o godz. 11:00 w kościele św. Bartłomieja odprawi Ks. Jarosław Olejniczak proboszcz parafii ze Starego Białcza. Bardzo proszę o zaangażowanie wszystkich parafian w przygotowanie i godny przebieg odpustu naszego głównego patrona parafii – św. Bartłomieja.
 4. W ubiegły czwartek był rzeczoznawca Ubezpieczyciela ocenić rozmiary szkód na kościele św. Teresy. Wymagane papiery celem uzyskania odszkodowania zostały złożone. W tym tygodniu przystąpimy do naprawy dachu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy są mi w tym pomocni.
 5. Program odpustu Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej jest wywieszony w gablotach parafialnych.
 6. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na KUL i WT w Poznaniu.
 7. Młodzi Powstańcy Wielkopolscy zapraszają na Festiwal Filmu i Fotografii w niedzielę 27 sierpnia o godz. 15:00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.
 8. Gmina Śmigiel zaprasza na Gminny Dzień Seniora w sobotę 26 sierpnia. Szczegóły na plakacie.
 9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 1 – 11 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 13 – 13a.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński