Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał już Chrystus,Pan mój i nadzieja ...
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. Od przyszłej niedzieli tak jak w ciągu roku. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Kancelaria parafialna czynna do końca sierpnia w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
  we wtorek – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela
  w piątek – Św. Bronisławy
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Objazd chorych w piątek od godz. 8:00 a do spowiedzi zapraszam do Górki Duchownej lub w trakcie pieszej pielgrzymki.
 4. Nieszporami o godz. 17:00 rozpoczęły się uroczystości odpustowe w Górce Duchownej. Program jest zamieszczony przy obu kościołach i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Górki Duchownej, która wyruszy tradycyjnie w piątek 1 września z kościoła św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 uczestniczymy we Mszy św. W tym dniu nie ma u nas Mszy św. w parafii.
 5. Młodzi Powstańcy Wielkopolscy zapraszają na Festiwal Filmu i Fotografii w niedzielę 27 sierpnia o godz. 15:00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.
 6. Pragnących zawrzeć sakramentalny związek małżeński informuję że rozpoczyna się kurs przedmałżeński w przyszłą niedzielę 3 września we Farze w Śmiglu. Pierwsza nauka o godz. 15:30 potem Msza św. i druga nauka o 16:30.
 7. Z prawdziwą radością informuję, że szczęśliwie zakończyliśmy remont dachu po ostatnich wichurach, które spowodowały spore straty na kościele św. Teresy, zwłaszcza na samym jego szczycie, co może z dołu nie było zbyt widoczne. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie w tym zadaniu wspierali a szczególnie panu Sołtysowi Wiesławowi Kasperskiemu – „Bóg zapłać”.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 15 – 31 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 37 – 43.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński