PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00.We wtorek Nowenna do Matki Bożej w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki od godz. 16:30 do 17:30 i czwartki po wieczornej Mszy św.Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie we wrześniu w piątek 15 o godz. 17:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w piątek – Narodzenie NMP – święto
 3. Pragnących zawrzeć sakramentalny związek małżeński informuję, że dziś rozpoczyna się kurs przedmałżeński we Farze w Śmiglu. Pierwsza nauka o godz. 15:30 potem Msza św. i druga nauka o 16:30.
 4. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież z rodzicami, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę św. o godz. 8:30 do kościoła św. Teresy.
 5. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej pielgrzymce do Górki Duchownej. Pieszo w strugach deszczu przyszło ze mną 40 osób. Wielu dojechało również samochodami na wspólną modlitwę do tronu Matki Bożej Pocieszenia. Dziękuję pocztom sztandarowym, ks. diakonowi Przemysławowi, klerykowi Tomaszowi, kantorom i szafarzom, młodzieży i ministrantom, zapewniającym nam bezpieczeństwo oraz nagłośnienie. Wszystkim za świadectwo wiary i wspólnej modlitwy. Zwłaszcza zaś tym, którzy wrócili pieszo do Starego Bojanowa również w deszczu. Niech trud i waszą wiarę wynagrodzi wszystkim Matka Boża Pocieszenia.
 6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się przez swój udział w odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja w tym roku tak uroczyście sprawowany. Celebransowi ks. Jarosławowi ze Starego Białcza oraz przybyłym kapłanom i klerykom. Zwłaszcza moim Parafianom, którzy pomogli mi zorganizować tak pięknie tę uroczystość: tzn. klerykom ks. diakonowi Przemysławowi, klerykowi Tomaszowi, panu Mieczysławowi, panu Tomkowi z chórem parafialnym, panom z Cantores Minores pod dyr. i z udziałem pani Natalii, Strażakom, pocztom sztandarowym, matkom różańcowym, ministrantom i całej służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki. Szczególnie chciałbym podziękować za przepiękne dekoracje świątyni i otoczenia oraz tym, którzy się nad nimi napracowali. Niech dobry Bóg za przyczyną naszego patrona wszystkim błogosławi.
 7. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że do 15 września trzeba uregulować podatek rolny za III kw. a do 30 września dzierżawę za II półrocze. Parafia jest jeszcze winna Kurii Arcybiskupiej 3 tyś. zł. dzierżawy za ubiegły rok, ale finansowanie remontów parafialnych uznałem za ważniejsze. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii i dalszą regulację długów. Dziękuję za wysprzątanie terenu wokół kościoła sw. Teresy po remoncie dachu i umycie kostki.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 45 – 55a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 57 – 63.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński