PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00 a w czwartek wyjątkowo o godz. 17:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu wyjątkowo tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek o godz. 17:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – św. Jana Chryzostoma – Biskupa i Doktora Kościoła
  w czwartek – Podwyższenie Krzyża Świętego
  w piątek – NMP Bolesnej
  w sobotę – Św. Męczenników Korneliusza – Papieża i Cypriana – Biskupa
 3. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu rozpoczynający Tydzień Wychowania. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla KUL, WT i szkół katolickich. W przyszłą niedzielę przypada też odpust św. Stanisława Kostki w Śmiglu.
 4. Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św. w najbliższą niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Teresy. Obecność rodziców obowiązkowa.
 5. Odpust parafialny ku czci naszej patronki św. Teresy przypadnie w tym roku w niedzielę 1 października. Suma odpustowa o godz. 11:30.
 6. Proboszcz może wystawić zaświadczenie kandydatowi lub kandydatce na rodzica chrzestnego, gdy jest przekonany, że on lub ona jest wierzącym i praktykującym katolikiem, stosownie do wymogów kan. 874§1 KPK.
 7. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że do 15 września trzeba uregulować podatek rolny za III kw. a do 30 września dzierżawę za II półrocze. Dotąd uczyniła to jedna osoba. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na prace remontowe w parafii i dalszą regulację długów. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe.
 8. Trwa zbiórka darów rzeczowych (żywność trwała i środki czystości) dla mieszkańców Gminy Brusy gdzie nasi strażacy już pomagają w porządkowaniu terenu a pod koniec września zawiozą zebrane przez nas dary. Kosze są wystawione w obu świątyniach.
 9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 63a – 71 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Lipowej.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński