PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dziś nasz odpust św. Teresy – suma o godz. 11:30, pozostałe Msze św. bez zmian. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Od dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. z wyjątkiem I piątku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Aniołów Stróżów
  w środę – Św. Franciszka z Asyżu
  w czwartek – Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy
  w sobotę – NMP Różańcowej
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek objazd chorych od godz. 8:00 a okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30.
 4. Za tydzień w sobotę 7 października XVI Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału we wspólnej modlitwie. Wyruszamy z podwórza probostwa o godz. 10:00. Szczególnie zapraszam dzieci, które przygotowują się do I komunii św. wraz z rodzicami (w Górce zostaną poświęcone różańce).
 5. Przyszła niedziela 8 października będzie Dniem Papieskim. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Składka zaś w świątyni będzie przeznaczona na cele gospodarcze parafii. Parafia w Bronikowie przeżywa odpust św. Franciszka. Suma o godz. 11:30.
 6. Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św. w sprawach organizacyjnych w najbliższą środę 4 października na salce parafialnej o godz. 20:00.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Intencje mszalne na rok 2018 będzie można rezerwować po Uroczystości Wszystkich Świętych. Są jeszcze dzierżawcy ziemi parafialnej, którzy nie uregulowali dzierżawy. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii, dzięki którym mogę zmniejszać zadłużenie parafii. Z przyjemnością informuję, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz pokryje wszystkie koszty związane z remontem kościoła św. Teresy po ostatnich wichurach. Pismo z decyzją już otrzymałem. „Bóg zapłać” za zebrane dary dla mieszkańców Gminy Brusy, którzy ucierpieli w nawałnicy.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 104 – 94 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 92 – 88.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński