PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. W najbliższy piątek różaniec prowadzą dzieci, które przygotowują się do I komunii św. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa
  w czwartek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
  w piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana i 100 rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie
 3. Dzisiejsza niedziela Jest Dniem Papieskim. Po Mszach św. zbieramy ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Składka zaś w świątyni przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii. Parafia w Bronikowie przeżywa odpust św. Franciszka. Suma o godz. 11:30.
 4. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek 13 października na godz. 19:30 na probostwo.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Intencje mszalne na rok 2018 będzie można rezerwować po Uroczystości Wszystkich Świętych. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii i dziś złożone na tacę. Z przykrością informuję, że w wyniku ostatniej nocnej wichury uszkodzony został dach tym razem na kościele św. Bartłomieja. Dokumenty o szkodzie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz zostały już wysłane a uszkodzenia zostaną w tym tygodniu naprawione.
 6. Dziękuję za przygotowanie i udział w uroczystości odpustowej ku czci Św. Teresy. Ks. kan. Andrzejowi Szulcowi, przybyłym kapłanom z ks. Dziekanem, wszystkim zaangażowanym w jego upiększenie: ks. diakonowi Przemysławowi i klerykowi Tomaszowi, szafarzom, Matkom Różańcowym i całej służbie liturgicznej z p. Mieczysławem i Tomaszem, naszym obu chórom, strażakom, pocztom sztandarowym, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Szczególne podziękowanie za wykonane piękne dekoracje w kościele i jego otoczeniu – sponsorom i wolontariuszom. Dzięki takiemu zaangażowaniu odpust wypadł tak godnie a nasza patronka niech wyprasza wszystkim Boże błogosławieństwo.
 7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krótkiej i ul. Głównej nr 84 – 78 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 74a – 66.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński