PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Jadwigi Śląskiej
  we wtorek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
  w środę – Św. Łukasza, Ewangelisty – święto
  w piątek – Św. Jana Kantego, Kapłana
  w sobotę – Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa
 3. Dzisiejsza niedziela Jest Dniem modlitwy za ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla tych, co ucierpieli w tej tragedii. Parafia w Wilkowie Polskim przeżywa dziś swój odpust św. Jadwigi. Suma o godz. 11:30.
 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.                         w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.                        w środę o godz.       16:45
  kl. VII Podstawowa       w czwartek o godz. 16:00 Przynosimy ze sobą zeszyty.
 5. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną a taca przeznaczona jest na Dzieła Misyjne. Następna niedziela 29 października będzie niedzielą pomocy dla naszego seminarium.
 6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Już dziś informuję kancelaria będzie nieczynna w poniedziałek 23 października.
 7. Serdecznie dziękuję za organizację XVI – Rajdu Różańcowego im. Św. Jana Pawła II, w którym wzięło udział około 120 osób. Ks. Kustoszowi Piotrowi Bartkowiakowi za serdeczne przyjęcie. Paniom katechetkom, pani Ilonie wraz ze scholą, ministrantom. Szczególne podziękowania policji za eskortę i ochronę podczas drogi. Pani Magdzie za obsługę fotograficzną. Niech św. Jan Paweł II wyprasza wszystkim u Boga potrzebne łaski.
 8. Trwają prace przy naprawie uszkodzeń na dachu kościoła św. Bartłomieja. Rozpoczynamy prace przy powiększeniu cmentarza parafialnego o nową część, na którą stosowne pozwolenia załatwił jeszcze mój poprzednik ks. Paweł Morasz. Od poniedziałku rozpoczyna się nawożenie tam ziemi. Wywożone są również śmieci z cmentarza. Dziękuję wszystkim, którzy mi w tych pracach pomagają. Szczególnie dziękuję rodzinie, która posprzątała gałęzie wokół kościoła św. Teresy jak również za pocięcie i zwiezienie drewna do piwnicy na probostwie.
 9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 60 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 58 – 54.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński