PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie też czas refleksji nad naszym życiem i przygotowania do spotkania z Bogiem. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie zapraszam, zwłaszcza dzieci i młodzież. Po Mszy św. losowane są trzy figurki Matki Bożej, które będą pielgrzymować po domach naszej parafii. Rodzina, do której przybędzie figurka niech zbierze się razem na wieczorny pacierz. We wtorek po IV niedzieli Adwentu podczas ostatnich Rorat figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.
 2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:w środę – Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana
 4. Od dziś Zespół Caritas rozpoczyna w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Kontynuujemy też akcję pt. „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy stoi drzewko z 10 bombkami, na których jest napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok jest proszona, aby zgłosić się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci są z innej parafii. Bombki z dziesiątką dzieci naszej parafii zawisły na innym drzewku i od tamtych parafian otrzymają prezent – niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo do czwartku 18 grudnia.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustową obchodzi parafia św. Barbary w Buczu. Suma o godz. 12:00. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16:30. Objazd chorych od godz. 8:00. W I sobotę spotkanie ze wspólnotą różańca po wieczornej Mszy św.
 7. Szkolne Koło Caritas będzie sprzedawać kartki świąteczne przy wyjściu z kościoła w niedzielę 7 i 14 grudnia. Serdecznie polecamy.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu tego roku.
 9. Z powodu awarii wodociągu na cmentarzu wody nie będzie do odwołania. Prawdopodobnie z powodu starości do wymiany jest cała linia wodociągowa. Proszę tymczasowo korzystać z pompy przy probostwie.
 10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Teresy parafian z ul. Okrężnej a kościoła św. Bartłomieja z Olszewa. Bardzo dziękuję za wykonane dekoracje adwentowe w kościołach.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki z kalendarzem na przyszły rok i Mały Przewodnik a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 12 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł.

ks. Piotr Kufliński