PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu w środę o godz. 8:00 a pozostałe dni o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższy piątek 17 listopada o godz. 17:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – Św. Jana, Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  w piątek – Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  w sobotę – Bł. Karoliny Kóźkówny, Dziewicy i Męczennicy
 3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu – ze względu na mój dyżur w Górce Duchownej – w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. Można rezerwować intencje Mszalne na 2018 r. oraz składać wymienianki roczne, również w zakrystii. Nowe będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii. Składka dzisiejsza podczas Mszy św. jest przeznaczona na cele gospodarcze parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Za wywóz ponad 20 ton śmieci z cmentarza parafia zapłaciła 6320 zł. Każdy, kto zechce wesprzeć finansowo „Radio Maryja” i telewizję „Trwam” będzie miał taką okazję w przyszłą niedzielę do puszek po Mszach św.
 4. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Głównej nr 10 – 2 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Okrężnej. Szczególne podziękowania tym, którzy wykonali piękną dekorację kościoła św. Teresy na Święto Niepodległości.
 5. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński