PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu w środę o godz. 8:00 a pozostałe dni o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Przyszła niedziela jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Każdy, kto zechce wesprzeć finansowo „Radio Maryja” i telewizję „Trwam” może to uczynić składając ofiarę do puszek po Mszach św. przed kościołem.
 4. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
  we wtorek – Ofiarowanie NMP
  w środę – Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
  w piątek – Św. Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i towarzyszy
 5. Archidiecezja Poznańska pierwsza w Polsce uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych o nazwie „Drogowskaz”. Dzięki niej w telefonie komórkowym możemy znaleźć najbliższą Mszę św., spowiedź, czy sprawdzić podstawowe informacje o interesującej nas parafii. „Drogowskaz” wskaże nam w czasie rzeczywistym i poprowadzi na najbliższe Msze św., które odbywają się w okolicy. Informacje dotyczą wyłącznie parafii na terenie naszej Archidiecezji.
  Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS:
  – Android: http://bit.ly/drogowskaz_android
  – iOS: http://bit.ly/drogowskaz-ios
 6. Kościoły i dom parafialny przeszły kontrolę przeciwpożarową. Zostały sprawdzone gaśnice: przeszły legalizację, trzy spośród pięciu przestarzałych zostały wymienione na nowe.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Można rezerwować intencje Mszalne na 2018 r. oraz składać jeszcze wymienianki roczne, również w zakrystii. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii.
 8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Olszewa a kościoła św. Teresy parafian z ul. Ogrodowej. Szczególne podziękowania za uporządkowanie terenu wokół probostwa, zwiezienie drewna do piwnicy i wszystkie inne wykonane prace.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed wyjściem z kościoła od najbliższej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 13 zł i małe po 6 zł.

ks. Piotr Kufliński