PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania się do Świąt Narodzenia Bożego. To czas zadumy nad życiem i przygotowania się do spotkania z Bogiem. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszam a szczególnie dzieci i młodzież. Po Mszy św. losowane będą trzy figurki Matki Bożej, które będą nawiedzać domy naszej parafii. Rodzina, do której przybędzie figurka niech zbierze się razem przy niej na wspólną modlitwę. Pod koniec Adwentu podczas ostatnich Rorat figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.
 2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy proszę zgłaszać w zakrystii.
 3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w czwartek – Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
  w piątek – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość
 4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. W kościele św. Teresy stoi drzewko z 10 bombkami, na których napisane jest imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która chce zrobić tę niespodziankę niech zgłosi się z zabraną bombką do zakrystii. Przygotowane prezenty prosimy przynieść najpóźniej do zakrystii lub na probostwo do czwartku 21 grudnia.
 6. Całodzienna spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w naszej parafii w czwartek 21 grudnia wg stałego porządku.
 7. Chorych z komunią przed Świętami odwiedzi jeszcze ks. diakon Przemysław w sobotę 23 grudnia godz. 8:00, który w moim imieniu również złoży im życzenia i przełamie się opłatkiem. Ja jestem w tym czasie na spowiedzi w Czaczu.
 8. Zapraszam na „Krąg Biblijny” w najbliższy poniedziałek 4 grudnia na probostwo zaraz po Roratach. Przynosimy ze sobą Pismo św.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św.
 10. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona jeszcze na zapłacenie za wywóz śmieci z cmentarza oraz na ogrzewanie kościołów. Przed świątynią będziemy zaś zbierać ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 11. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły.Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Krętej nr 50 – 22 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 29 – 21.
 12. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik z filmem na płycie w cenie 8,90 zł a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. Mamy również opłatki kolorowe dla zwierząt.

ks. Piotr Kufliński