1. Uroczysta Msza Pasterska o północy w intencji Parafian. W I Święto Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9:30 i 11:00. W II Święto – Św. Szczepana – Msze św. według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku wszystkich chętnych a zwłaszcza dzieci.
    we wtorek – Św. Szczepana, pierwszego Męczennika – święto
    w środę – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – święto
    w czwartek – Św. Młodzianków, Męczenników – święto
  3. W przyszłą niedzielę kończymy rok 2017. Jest to też Uroczystość Św. Rodziny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8:00 w intencji wszystkich dobrodziejów naszych kościołów oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i sprawozdanie za ubiegły rok.
  4. W środę rozpoczynamy z ks. diakonem odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolędę:
    środa        27. XII od godz. 14:00
    ks. diakon: ul. Szkolna 8a – 2 ul. Łąkowa, Poprzeczna i Miodowa 14 – 2
    ks. proboszcz: ul. Główna 2 – 22czwartek      28. XII od godz. 14:00
    ks. diakon: ul. Główna 24 – 50
    ks. proboszcz: ul. Główna 54 – 74

piątek          29. XII od godz. 14:00
    ks. diakon: ul. Główna 74a – 114a (po drodze ul. Krótka)
    ks. proboszcz: ul. Główna 99a – 77

sobota         30. XII od godz.   9:00
    ks. diakon: ul. Lipowa 10 – 1 i Główna 75 – 57a
    ks. proboszcz: ul. Główna 57 – 13

w piątek i sobotę poprosimy o podwiezienie na początek kolędy.
    Jeśliby domownicy nie mogli przyjąć kapłana w podanym terminie można umówić się na inny dogodny dla obu stron termin. Proszę, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty od nauki religii i przygotowania do bierzmowania.

5. W środę 27 i czwartek 28 będą też kolędować tzw. „Kolędnicy Misyjni” – ochotnicy pod opieką dorosłych, które zbierają ofiary dla misjonarzy. Nie odmówią też poczęstunku słodyczami. Proszę jak w ubiegłych latach o życzliwe ich przyjęcie. Zbiórka kolędników przy salce parafialnej o godz. 13:00.
  6. Bardzo dziękuję za wykonane piękne dekoracje świąteczne w obu naszych świątyniach i wszystkim, którzy się przy nich natrudzili. Wszystkim ofiarodawcom oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie paczek. Niech wszystkim Nowonarodzony wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  7. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 2 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Kolejowej nr 1 – 11.
  8. Polecamy Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł i Mały Przewodnik.