PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary dla Radia Emaus. W piątek przypada Dzień Islamu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła
  w czwartek – Nawrócenie Św. Pawła, Apostoła – święto
  w piątek – Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
 3. Zakończyłem kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie u parafian. W tym roku z pomocą ks. diakona Przemysława za którą wyrażam mu serdeczne podziękowanie. Równie serdecznie dziękuję za gościnę i okazaną życzliwość bardzo wielu parafian oraz za złożone ofiary. Niebawem będę mógł ogłosić rozpoczęcie wielkiego projektu remontowego. Dziękuję za wszystkie rozmowy, wyrazy wsparcia i za oferowaną konkretną pomoc w wielu sprawach. „Bóg zapłać” za miłą gościnę przy bardzo wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogliśmy skorzystać w pełni z gościnności gospodarzy. Witam serdecznie nowe rodziny w naszej wspólnocie i życzę im, aby poczuli się jak u siebie. Cieszę się z ich obecności i zaangażowania w życie parafii. Smuci niestety postawa niefrasobliwości w sprawach religii i obojętności szczególnie wobec braku zawierania sakramentu małżeństwa tam gdzie jest to możliwe. A uniemożliwia to korzystanie w pełni z sakramentu Eucharystii. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem: „Bóg zapłać”. Domy wymagające szczególnej modlitwy z różnych powodów pozostają troską całej wspólnoty parafialnej. Jeżeli do kogoś nie dotarłem bo termin był nieodpowiedni a chce by u niego w domu się pomodlić proszę o indywidualny kontakt.
 4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św.
 5. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5 a kościoła św. Teresy z ul. Mostowej nr 2 – 8.
 6. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński