Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Chorego. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 16 lutego przed drogą krzyżową o godz. 16:30 w kościele św. Teresy.
  2. W środę rozpoczynamy czas czterdziestodniowego postu. W tym dniu obowiązuje jak w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a dorosłych (18 – 60 r.) post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy mimo obchodzonego w tym dniu wspomnienia św. Walentego, który jest okazją do sprawiania sobie drobnych przyjemności. Dobro można czynić zawsze również w Środę Popielcową jednak z poszanowaniem prawa Kościelnego. Podczas Mszy św. przyjmujemy na głowy popiół. Jest to znak nawrócenia, którego pragniemy dokonać w Wielkim Poście. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas naszej archidiecezji.
    Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od 14 lutego 2018 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do 27 maja 2018 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
  3. Zapraszam w niedzielę o godz. 14:00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. prob. Piotr Bartkowiak Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia z Górki Duchownej. Po nabożeństwie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II. Uczynimy to w duchu odnowy wiary w czasie naszych misji parafialnych.
  4. Rozpoczynają się konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa we Farze w Śmiglu w niedzielę 18 lutego o godz. 15:30, potem jest Msza św. i druga nauka. Wszystkich chętnych proszę o zainteresowanie.
  5. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia musi opłacić od 100% mieszkańców choć zbieramy od 60 %. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.
  6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Są wolne terminy intencji mszalnych w lutym oraz w czasie misji parafialnych. Do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi regulują I ratę podatku rolnego i dzierżawę za korzystanie z ziemi parafialnej. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne dokonywane w kancelarii parafialnej. Dzisiejsza składka w kościele jest przeznaczona na cele remontowe. „Bóg” zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
  7. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 1 – 11 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 13 – 13a.
  8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński