PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”. W tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 17:15 droga krzyżowa, a po Mszy św. nabożeństwo I piątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. W piątek proszę o prowadzenie drogi krzyżowej Wspólnotę Różańca.
  2. Za tydzień – w sobotę wieczorem rozpoczynamy nasze Misje Parafialne, które głoszą OO. Franciszkanie: O. Jesse z Wejherowa i O. Arnold z Pakości. Programy misji można zabierać – są przy wyjściu z kościoła. Przygotowaliśmy dla każdej rodziny po egzemplarzu. Jest również na stronie internetowej parafii. Od poniedziałku do środy będą też rekolekcje szkolne. Nabożeństwa będą się odbywać w obu świątyniach czasem równolegle.
  3. Drogę Krzyżową w Wielki Piątek odprawimy publicznie na trasie z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy. Zapraszam wszystkie grupy chętnych do wspólnej organizacji tej pięknej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór proszę o prowadzenie śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii. W tym roku będzie jeszcze jedna publiczna droga krzyżowa w piątek 9 marca w czasie misji św. tą samą trasą o godz. 14:00. Też proszę o niesienie krzyża przez grupy parafian. Chętnych proszę o zgłaszanie się (zwłaszcza szybko na tę pierwszą w czasie misji parafialnych na 9 marca).
  4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. W czasie misji będzie nieczynna. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w czasie misji parafialnych rano i wieczorem. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 16:30 w kościele św. Teresy. Nie będzie objazdu chorych w I piątek, ponieważ będzie w czasie misji.
  6. Chętne dzieci do śpiewu zapraszamy na kolejne spotkanie odtąd w poniedziałki na godz. 16:30 do Domu Wiejskiego – pomieszczenie w piwnicy (wejście od Ośrodka Zdrowia).
  7. Składka w przyszłą niedzielę tzn. I miesiąca będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii, ponieważ w następną tzn. II niedzielę miesiąca na zakończenie misji będzie dla OO Franciszkanów jako nasze podziękowanie za ich trud apostolski. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd przez 20 rodzin daninę diecezjalną. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
  8. Rozpoczęło się nawożenie ziemi pod nową cześć cmentarza. Wywozimy również śmieci ale pojedynczych nie będziemy ręcznie zbierać. Proszę nie wyrzucać śmieci na całej długości płotu tylko w narożniku do tego przeznaczonym.
  9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 45 – 55a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 57 – 63.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński