PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 17:15 droga krzyżowa, a po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. W piątek proszę o prowadzenie drogi krzyżowej Radę Parafialną.
  2. Dziś kończymy nasze Misje Parafialne, które głosili OO. Franciszkanie: O. Jesse z Wejherowa i O. Arnold z Pakości. Wyrażam serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro, które od Boga przez ich posługę spłynęło na nas „Bóg zapłać”. Składka z dzisiejszej niedzieli jest podziękowaniem materialnym parafian dla OO Misjonarzy za ich trud apostolski.
  3. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka.
  4. Drogę Krzyżową w Wielki Piątek odprawimy publicznie na trasie z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy. Zapraszam wszystkie grupy chętnych do wspólnej organizacji tej pięknej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór proszę o prowadzenie śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii. Są jeszcze wolne cztery stacje.
  5. Zapraszam na drogę krzyżową prowadzoną przez dzieci przygotowujące się do I komunii św. w najbliższy piątek 16 marca o godz. 15:00 do kościoła św. Bartłomieja.
  6. Zmarł śp. Franciszek Skorczyk z Widziszewa nasz były parafianin. Msza św. we wtorek 13 marca o godz. 12:00 a po niej pogrzeb na cmentarzu.
  7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. (dwa ostatnie dni w tym miesiącu). Od 19 marca do świąt Wielkiej Nocy biuro jest nieczynne ze względu na spowiedzi wielkopostne w dekanacie. Dzierżawcy ziemi regulują podatek rolny i dzierżawę za ziemię parafialną. Do końca marca można jeszcze opłacać miejsca w ławkach. Są wolne terminy intencji mszalnych w czasie w najbliższym czasie. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji misji parafialnych a było ich tak wielu że nie sposób wszystkich wymienić. Niech dobry Bóg nagrodzi wszystkich swoim błogosławieństwem. „Bóg zapłać” również za ofiarowane dary na stół proboszczowski.
  8. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd przez 107 rodzin daninę diecezjalną. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 142 zł 60 gr.
  9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 73 – 81 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 83 – 89.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński