PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Swietej_Bozej_Rodzicielki_2014a

Drodzy Bracia i Siostry,

1. Dzisiaj, w pierwszym dniu Nowego Roku, liturgia ze starożytnym błogosławieństwem biblijnym, w której imię Pana jest powoływane do ludzi. “Pan podniesie swoje oblicze ku tobie i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 26). Z całego serca przedłużam ten najlepsze życzenia dla całego świata, powołując się na Boże błogosławieństwo dla całej ludzkiej rodziny. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad każdym człowiekiem i da pokój do wszystkich narodów.

2. Pokój jest przede wszystkim darem Boga, ale jest to również projekt, który realizować musi każdy jako swój prywatny wkład.

Dzień ten wpisuje się w ramach uroczystej celebracji Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej. W niej, kontemplujemy Matkę “Księcia Pokoju” (Iz 9, 6), Tego, który jest “naszym pokojem” ( Ef 2, 14).

3. Niech Matka Boża pomaga nam być świadkami i budowniczymi tego pokoju, daru niebieskiego i codziennych osiągnięć ludzi, którzy mają wspólne dobro na sercu.

Oferuję wam, tu obecnym i wszystkim, którzy dołączyli do nas za pośrednictwem radia lub telewizji najserdeczniejsze najlepsze życzenia pomyślności i pokoju na początku nowego roku. Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich!

 

św. JAN PAWEŁ II

Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi 
na Światowy Dzień Pokoju 
czwartek, 01 styczeń 2004

wzorek_04a