PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę: 8:00, 9:30 i 11:00. Składka zbierana jutro w kościele jest przeznaczona na WT w Poznaniu, szkoły katolickie i KUL. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Przyszła niedziela zwana Niedzielą Miłosierdzia, rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek dla Caritas a składka w kościele – jak w II miesiąca – na potrzeby budowlane parafii.
  3. W piątek przypadający w tym tygodniu w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw. Jest to również I piątek miesiąca, dlatego będzie objazd chorych od godz. 8:00 a spowiedź z racji bliskości świąt pół godz. przed wieczorną Mszą św. po której nabożeństwo I piątkowe z koronką do Bożego miłosierdzia.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek po wieczornej Mszy św. Dzierżawcom ziemi przypominam o uregulowaniu swoich należności wobec parafii. Tym, którzy chcą zachować swoje miejsca w ławkach też przypominam o prolongacie. Zwolnione miejsca będą od następnego tygodnia dostępne dla innych chętnych. Wrzucona prolongata do koszyczka nie daje gwarancji prawidłowego odnotowania.
  5. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I komunii św. w najbliższą sobotę 14 kwietnia o godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Proszę, aby im towarzyszyli rodzice, jeśli to możliwe to oboje.
  6. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 301 rodzin, co stanowi 55 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka.
  7. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły przed świętami. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krótkiej a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 74a – 66.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego: ks. diakonowi Przemysławowi, Tomaszowi za przygotowanie ministrantów, panu organiście wraz z chórem; panu kościelnemu i ministrantom; pocztom sztandarowym; za wykonane dekoracje w kościele, a wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w drodze krzyżowej ulicami naszej parafii: za posługę niesienia krzyża, prowadzenie rozważań, śpiew i nagłośnienie. Policji i strażakom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Osobiście bardzo dziękuję za modlitwy i złożone życzenia w dniu kapłańskim. „Bóg zapłać” za wszelkie wyrazy życzliwości, modlitwy i pomocy. Szczególne podziękowanie młodzieży i opiekunom za prowadzenie adoracji przy grobie Pańskim w Wielki Piątek od godz. 23:00 do 24:00. Niech dla wszystkich najlepszą nagrodą będzie błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana w codziennym życiu.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki nowy Mały przewodnik.

ks. Piotr Kufliński