PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek dla Caritas. Z 35 skarbonek Caritas rozdanych dzieciom w czasie Wielkiego Postu wróciły tylko cztery. Składka w kościele – jak w II niedzielę miesiąca – na potrzeby budowlane parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 2. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W następny piątek 20 kwietnia będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Światowy dzień świętości Życia. W czasie Mszy św. mamy zebrać ofiary na Fundusz Obrony Życia.
 4. Serdecznie zapraszam na Krąg Biblijny na spotkanie w najbliższy poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19:00 na probostwo.
 5. W związku z wygaśnięciem większości dekretów nominacyjnych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej zapraszam wszystkich, którzy chcą nadal służyć swoją pomocą Parafii na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 20:00 na probostwo. Dla zainteresowanych obecność obowiązkowa.
 6. Przyszła niedziela będzie w naszej parafii niedzielą powołaniową. Będziemy gościć kleryka V roku naszego seminarium, który powie słowo zachęty a po Mszach św. będzie zbierał ofiary dla naszego seminarium. Będzie to również Niedziela Biblijna – Narodowy Dzień czytania Pisma św., – który rozpocznie Tydzień Biblijny.
 7. Spowiedź dzieci przygotowujących się do I komunii św. w najbliższą sobotę 14 kwietnia o godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Proszę, aby im towarzyszyli rodzice, jeśli to możliwe to oboje.
 8. Odbiór alb dla dzieci I komunijnych w czwartek 12 kwietnia o godz. 16:00 na salce katechetycznej.
 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Rozumiem, że ci, którzy nie przedłużyli prolongaty za miejsca w ławkach zrezygnowali z nich. Zwolnione miejsca są, zatem dostępne dla innych chętnych do końca tego tygodnia. Wrzucona prolongata do koszyczka nie daje gwarancji prawidłowego odnotowania. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 336 rodzin, co stanowi 62 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka. Pięciu rolników nie wywiązało się jeszcze ze swoich zobowiązań finansowych wobec parafii. Są też wolne terminy intencji mszalnych w kwietniu.
 10. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 60 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 58 – 54 (po godz. 1100 ze względu na spowiedź dzieci).
 11. Polecam Przewodnik Katolicki Mały przewodnik. Można również zabierać darmowe gazetki Caritas prezentujące dzieła prowadzone przez tę organizację.

ks. Piotr Kufliński