PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dziś Niedziela Powołaniowa w naszej parafii. Ks. Jakub, kleryk V roku po Mszach św. zbiera ofiary dla Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jest to również Niedziela Biblijna – Narodowy Dzień czytania Pisma św., który rozpoczyna Tydzień Biblijny. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższy piątek 20 kwietnia o godz. 17:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 2. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. II   G.                         w środę o godz.       16:00
  kl. III  G.                        w środę o godz.        16:45
  kl. VII Podstawowa       w czwartek o godz.  16:00
 3. W piątek przypada 16 rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity, którego polecamy w naszych modlitwach.
 4. Bardzo dziękuję rodzinom, które tak chętnie przyjęły na siebie zaszczyt, ale też trud zbudowania ołtarzy na główną procesję Bożego Ciała.
 5. Można zapisywać się na wyjazd autobusem do Poznania na święcenia kapłańskie ks. diakona Przemysława, które będą 26 maja w katedrze o godz. 10:00.
 6. Pozostały jeszcze dwa wolne miejsca w ławkach: jedno w kościele św. Bartłomieja i jedno w kościele św. Teresy. Po niedzieli zostaną wymienione naklejki na ławkach z uwzględnieniem zmian. Przypominam, że w niedzielę na godz. 11:00 miejsca w ławkach są wolne dla wszystkich jak również w dni powszednie.
 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną nadal daninę diecezjalną. Nie wszyscy rolnicy wywiązali się jeszcze ze swoich zobowiązań. Są też wolne terminy intencji mszalnych w kwietniu. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne. Projekty, plany i dokumentacje zmierzają do szczęśliwego końca. Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Nadzoru Budowlanego rozpoczniemy remont elewacji zewnętrznej kościoła św. Bartłomieja.
 8. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 50 – 34 a kościoła św. Teresy z ul. Dworcowej.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki Mały przewodnik. Są jeszcze darmowe gazetki Caritas prezentujące dzieła prowadzone przez tę organizację.

ks. Piotr Kufliński