PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o powołania do kapłaństwo i życia zakonnego. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski – uroczystość
  w środę – Św. Marka, Ewangelisty – święto
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz Dzień Modlitw za kierowców.
 4. Pogrzeb śp. Tadeusza Złotkowskiego we wtorek 24 kwietnia o godz. 12:00.
 5. Można zapisywać się na wyjazd autobusem do Poznania na święcenia kapłańskie ks. diakona Przemysława, które będą w sobotę 26 maja w katedrze o godz. 10:00.
 6. Paniom z Caritas dziękuję za przeprowadzoną kwestę. One dziękują za bardzo życzliwe przyjęcie a ja wraz z nimi za zebraną kwotę pieniędzy, która będzie naszym wspólnym prezentem. Kto jeszcze chciałby się dołączyć może to uczynić przez konto parafialne lub w biurze parafialnym.
 7. Zostały wymienione naklejki na ławkach z uwzględnieniem zmian. Jeśli są jakieś błędy to proszę je zgłosić. Przypominam, że w niedzielę na godz. 11:00 miejsca w ławkach są wolne dla wszystkich jak również w dni powszednie.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Niektórzy dzierżawcy zalegają jeszcze z dzierżawą. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne. Za ogrzewanie kościołów i oświetlenie w dwóch ostatnich miesiącach (w tym były misje parafialne i rekolekcje szkolne) zapłaciłem 2362 zł. Czekamy na decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, aby rozpocząć prace przy kościele św. Bartłomieja.
 9. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane dla parafii. Za rozebranie dekoracji świątecznych, wykonanie nowych naklejek na ławki i ich zamocowanie oraz za konserwację kosiarki do trawy. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 32 i 32a a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 30 – 24.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem w cenie 6 zł i Mały Przewodnik. Są jeszcze gazetki Caritas prezentujące dzieła prowadzone przez tę organizację. W przyszłym tygodniu będzie podwójny numer Przewodnika katolickiego.

ks. Piotr Kufliński