PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Msze św. od poniedziałku o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

 2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na Diecezjalne Radio Emaus.
 3. Jutro przypada dzień Islamu.
 4. W tym tygodniu wspominamy:

  w poniedziałek – św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów

  we wtorek – bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa

  w środę – św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła

  w sobotę – św. św. Jana Bosko, Kapłana

 5. W przyszły poniedziałek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Podczas Mszy św. poświęcenie świec. Na godz. 18:00 zapraszam dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Przed kościołem po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych.
 6. W sobotę zakończyłem kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie u parafian. Składam serdeczne podziękowanie za gościnę i okazaną życzliwość wielu parafian oraz za złożone ofiary. Za wszystkie rozmowy, uwagi i propozycje oraz za zaoferowaną pomoc w różnych sprawach. „Bóg zapłać” za gościnę przy wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogliśmy skorzystać w pełni z gościnności gospodarzy. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem „Bóg zapłać”. Domy, do których nie dotarłem z różnych powodów otaczam modlitwą. Wszyscy, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie a chcą by pomodlił się w ich domu proszę, aby umówili się indywidualnie.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Są jeszcze wolne intencje mszalne w najbliższych dniach.
 8. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 57 – 63 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej 63a – 71.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński