PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Dzisiejsza Niedziela kończy okres wielkanocny. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Św. Msze św. o 8:00 i 11:30 MSZA ŚW. PRYMICYJNA. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja, które poprowadzi ks. Prymicjant.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – NMP, Matki Kościoła – święto
  w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
  w sobotę – Św. Filipa Nereusza, Kapłana
 3. W sobotę wyjeżdżamy autobusem do Poznania na święcenia kapłańskie ks. diakona Przemysława o godz. 8:00 sprzed domu wiejskiego. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30 uroczystość Mszy św. Prymicyjnej ks. Przemysława Sobola. Wprowadzimy go w procesji, która wyruszy z jego domu rodzinnego o godz. 11:00 do kościoła św. Teresy. Życzeniem księdza Prymicjanta jest, aby nie wręczać mu kwiatów z okazji składanych życzeń a pieniądze przeznaczone na kwiaty włożyć do skarbony przy ołtarzu. Będą one przekazane Siostrom Serafitkom na prowadzenie domu dzieci chorych w Poznaniu.
 5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji z kościoła św. Teresy ulicami: Główną, Mostową, Małą na ul. Kwiatową gdzie zakończy się Mszą św. Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
   I – na ul. Głównej nr 74 p. Nowak
  II – na ul. Mostowej nr 10 p. Wojtkowiak
  III – na ul. Małej nr 3 p. Biała
  IV – na ul. Kwiatowej nr 14 p. Danielczyk
  Proszę sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszam wszystkich chętnych do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji. Jest to dla każdego chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Do obsługi baldachimu w czasie oktawy zapraszam ojców dzieci, które szły w tym roku do I komunii św. Już dziś wyrażam wdzięczność za przygotowanie trasy procesji i zaangażowanie w organizację procesji.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne. Z przyjemnością informuję, że otrzymaliśmy wszystkie potrzebne zezwolenia do rozpoczęcia remontu kościoła św. Bartłomieja.
 7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Miodowej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Łąkowej i Poprzecznej. Specjalne podziękowania za przygotowanie uroczystości I komunii św. i złożone dary (oprócz ornatu otrzymaliśmy albę i bieliznę kielichową).
 8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński