PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dziś nasza parafia przeżywa wielkie święto. Po 33 latach od Mszy św. prymicyjnej ks. Mirosława Nowaka kolejną Mszę św. Prymicyjną odprawi syn naszej parafii ks. Neoprezbiter Przemysław Sobol o godz. 11:30 w kościele św. Teresy. Otoczmy go naszą modlitwą.
 2. Msze św. o 8:00 i 11:30 MSZA ŚW. PRYMICYJNA. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Od piątku nabożeństwa czerwcowe na takich samych zasadach, co majowe. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja, które poprowadzi ks. Neoprezbiter. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 15 czerwca o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy, patronki Archidiecezji
  w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
  w piątek – Św. Justyna, Męczennika
 4. W uroczystość Bożego Ciała wyruszamy w procesji z kościoła św. Teresy ulicami: Główną, Mostową, Małą na ul. Kwiatową gdzie zakończymy Mszą św. Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
  I – na ul. Głównej nr 74 p. Nowak
  II – na ul. Mostowej nr 10 p. Wojtkowiak
  III – na ul. Małej nr 3 p. Biała
  IV – na ul. Kwiatowej nr 14 p. Danielczyk
  Proszę sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszam wszystkich chętnych do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Do obsługi baldachimu w czasie oktawy zapraszam ojców dzieci, które szły w tym roku do I komunii św. W przyszłą niedzielę procesja u św. Teresy wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8:00. Ks. Piotr Bartkowiak obchodzi srebrny jubileusz kapłaństwa i chciałbym zdążyć na Mszę św. jubileuszową o godz. 12:00.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi od 16:30.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od 16:30 do 17:30. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne. Z przyjemnością informuję, że w czerwcu rozpoczynamy remont elewacji zewnętrznej kościoła św. Bartłomieja.
 7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 11 – 25 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 16 i 18.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik i Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński