PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest XI Dniem Wdzięczności za Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Po Mszach św. zbieramy ofiary na dokończenie i upiększenie tej budowli.
 2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 również w środę. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 a w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika
  w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
  w sobotę – Niepokalanego Serca NMP
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o ich budowę:
  I – przy zakrystii – Wspólnotę Różańca
  II – w bocznym wejściu kościoła – Parafialny Zespół Caritas
  III – przy drodze – Chór parafialny
  IV – na podwórzu probostwa – Ministrantów
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o budowę przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane piękne dekoracje ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, za dekorację domów i przygotowanie Mszy św. Strażakom za troskę o nasze bezpieczeństwo. Wytrwajmy w dziękczynieniu i trudzie na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
 7. Osobne serdeczne podziękowania za przygotowanie Mszy św. Prymicyjnej ks. Przemysława Sobola i udział w święceniach kapłańskich dnia poprzedniego w Poznaniu. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy przyczynili się swoją pracą i ofiarami do godnego uczczenia tak wielkiego święta w naszej parafii, dlatego wyróżnię tylko dzieci I komunijne wraz z p. Anią, a przez nie dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swoją cząstkę. Niech Bóg wynagrodzi dobroć każdego serca „Bóg zapłać”.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. W przyszłą niedzielę składka na prace remontowe w parafii, które mam nadzieję, że w tym tygodniu rozpoczną się przy kościele św. Bartłomieja.
 9. Zapraszam na Spotkanie członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w piątek 15 czerwca o godz. 20:00 na probostwie.
 10. Już dziś zapraszam na Parafialny Dzień chorego w niedzielę 17 czerwca. O godz. 15:00 Msza św. z obrzędem namaszczenia a po niej spotkanie na salce przy stole.
 11. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w tym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Nowej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 1 – 9.
 12. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński