Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 11:00. W środę o 8:00. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 a w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Pozostałe nabożeństwa w łączności z nabożeństwem czerwcowym. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Barnaby, Apostoła
  w środę – Św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła
  w czwartek – Św. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
 3. W przyszłą niedzielę zapraszam chorych o godz. 15:00 na Mszę św. w ich intencji połączoną z obrzędem namaszczenia. A po niej spotkanie na salce przy stole. Domowników serdecznie proszę o podwiezienie do świątyni.
 4. Zapraszam na Spotkanie członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w najbliższy piątek 15 czerwca o godz. 20:00 na probostwie.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na remont w kościele św. Bartłomieja, który szczęśliwie w tym tygodniu rozpoczęliśmy od stawiania rusztowania.I etap prac – to naprawa elewacji wieży kościoła. Koszt 70 tys. zł. Z Urzędu Miasta i Gminy Śmigiel uzyskaliśmy dofinansowanie w wys. 20 tyś. zł. Pozostałą część musimy zebrać. Drugi etap to remont elewacji nawy kościoła. Ceny jeszcze nie znamy. Ostatni III etap to odwilgocenie kościoła, którego koszt też nie jest jeszcze znany a trzeba to zrobić, by nie zniszczyć efektów całego remontu. Pod tym też warunkiem dostaliśmy zgodę konserwatora na prowadzenie prac remontowych.
 6. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i całej oktawy. Za wykonane dekoracje pięknych ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, którzy pomagali przy budowie ołtarzy, za dekoracje otoczenia kościoła św. Bartłomieja i domów. Państwu Danielczykom za udostępnienie swojego domu i miłą gościnę. Panu Sołtysowi za wypożyczenie zadaszenia nad ołtarzem i krzeseł. Za transport i załadunek tychże. Za logistyczne przygotowanie uroczystości i całej oktawy. Całej służbie liturgicznej: p. Mieczysławowi, chórowi z p. Tomkiem za oprawę muzyczną, Szafarzom, pocztom sztandarowym i ojcom dzieci I komunijnych noszącym baldachim i p. Magdzie za dokumentację fotograficzną. Szczególnie tym, którzy wytrwali całą oktawę a zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki na chwałę Bożą i dzieciom I komunijnym również chłopcom, którzy brali udział w procesjach. Za budowę ołtarzy na zakończenie oktawy i Uroczystość Serca Jezusowego. Czuwającym nad naszym bezpieczeństwem podczas przejść przez ulice. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci na większą chwałę Bożą.
 7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w tym tygodniu i za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady 2 – 8 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 11 – 13 i 12 – 16.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński