PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00 a w środę 8:00. W sobotę wyjątkowo o godz. 17:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu tylko różaniec z litanią do Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie do czwartku po Mszy św., w piątek po Mszy św. o godz. 9:00. Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę, czyli o godz. 8:00 i 10:00. W pierwszą niedzielę lipca modlimy się o dobre żniwa.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – NMP Świętogórskiej z Gostynia
  w czwartek – Św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika
  w piątek – Św. Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość
 3. W piątek Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Serdecznie dziękuję delegacji z naszej parafii, która bierze udział w centralnych uroczystościach obchodów 1050 – lecia pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich w Poznaniu.
 5. Bardzo dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania na salce z chorymi podczas Parafialnego Dnia Chorego w ubiegłą niedzielę.
 6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. W miesiącach wakacyjnych będzie czynna w poniedziałki i czwartki, ale tylko po Mszy św. Proszę podać intencje mszalne do 19 sierpnia, ponieważ w czasie od 23 lipca do 11 sierpnia kancelaria będzie nieczynna.
 7. „Bóg zapłać” za ofiary składane na remont wieży. W ostatnim czasie nakładane były kolejne warstwy tynku. Teraz będą uzupełniane braki w kruszących się gzymsach a następnie wymieniane opierzenia z blachy, które spowodowały te ubytki. Przygotowujemy się do zapłaty wykonawcy prac I raty.
 8. Dziękuję za prace przy nowej części cmentarza. Zwłaszcza za wyrównanie terenu, na który nadal nawożona jest ziemia. Na starej części cmentarza bardzo szybko ubywa miejsca. Po przedstawieniu obecnej sytuacji Radzie Parafialnej zapadła decyzja o chowaniu zmarłych w miejscach odzyskanych po ekshumacjach. Jednocześnie przypominamy, że te miejsca, w których upłynęło 20 lat od ostatniego pochówku a rodzina nie przedłużyła pokładanego wracają zgodnie z prawem cmentarnym do ponownej dyspozycji parafii.
 9. Rozpoczęliśmy dokładną inwentaryzację wszystkiego, co jest własnością parafii. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy angażują się we wszystkie możliwe prace, również te niewidoczne a jakże konieczne.
 10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 22/1 – 6 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 22/7 – 12.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały przewodnik (podwójny numer – wakacyjny z opaską bezpieczeństwa w cenie 7 zł 90 gr.).

ks. Piotr Kufliński