PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

  1. Msze św. w niedzielę w okresie wakacyjnym o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę nie ma adoracji Najświętszego sakramentu. Okazja do spowiedzi św. tylko przed Mszą św. w środę, czwartek i niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – NMP z Góry Karmel
  3. W najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. będziemy święcić pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę pojazdy będą święcone na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy będziemy święcić po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane przy tym poświęceniu ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  4. Dzisiaj w parafii w Czaczu sumę odpustową w roku 350-lecia konsekracji świątyni i odpustu Matki Bożej Szkaplerznej odprawia o godz. 12:00 Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański.
  5. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Od 23 lipca do 11 sierpnia nieczynna, dlatego proszę podać treść zarezerwowanych intencji mszalnych przynajmniej do połowy sierpnia. W wolne miejsca zostaną wpisane intencje pogrzebowe. Od przyszłego poniedziałku w pilnych sprawach proszę kontaktować się z ks. proboszczem z Górki Duchownej.
  6. Bardzo dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace dla parafii: za nawożoną ziemię na nową część cmentarza, prace remontowe przy wieży i wyczyszczenie rynien na kościele, za przycięcie drzew i za wrzucenie miału do piwnicy probostwa oraz prace remontowe przy kominie. Również za składane ofiary na cele remontowe „Bóg zapłać”.
  7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12.
  8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz nowy dwumiesięcznik Misyjne Drogi z dodatkiem dla najmłodszych. 

ks. Piotr Kufliński