PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę w okresie wakacyjnym o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę nie będzie adoracji Najświętszego sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Brygidy, Zakonnicy i patronki Europy – święto
  we wtorek – Św. Kingi, Dziewicy
  w środę – Św. Jakuba, Apostoła – święto
  w czwartek – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP
 3. Dziś święcimy pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. Przy kościele św. Teresy po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane przy poświęceniu ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 4. Kancelaria parafialna do 11 sierpnia nieczynna. W pilnych sprawach proszę kontaktować się z ks. proboszczem z Górki Duchownej.
 5. Bardzo dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace dla parafii: za nawożoną ziemię na nową część cmentarza oraz prace remontowe na wieży kościoła i wszystkie prace porządkowe.
 6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/13 – 18 i nr 30 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Parska.
 7. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz nowy dwumiesięcznik Misyjne Drogi z dodatkiem dla najmłodszych.

ks. Piotr Kufliński