Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu.
 2. Dzisiaj odpust św. Wawrzyńca w parafii w Wonieściu. Suma o godz. 11:30.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika
  w środę – Wniebowzięcie NMP – uroczystość
  w piątek – Św. Jacka, Kapłana
  w sobotę – Bł. Sancji Szymkowiak, Dziewicy
 4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed kościołem po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas Diecezjalnej. W tym dniu przypada też odpust we Farze w Śmiglu. Msza św. wieczorna we wtorek jest już z wigilii Wniebowzięcia NMP.
 5. Pogrzeb śp. Stanisława Maja – z parafii św. Wawrzyńca w Wonieściu, który będzie pochowany naszym cmentarzu, bo ma tu swoją rodzinę będzie we wtorek o godz. 10:00.
 6. Składka dziś zbierana jak w II niedzielę miesiąca przeznaczona jest na remont wieży u św. Bartłomieja. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za każdą ofiarowaną złotówkę również za wpłaty na konto parafii. Zwłaszcza tym, którzy rozumiejąc wielkość wydatków zwiększyli swoje ofiary na kościół. W tym tygodniu wypłaciliśmy wykonawcy kolejne 20 tyś. zł. Przy okazji remontu wymieniamy piorunochron na nowy – bezpieczniejszy i zgodny z obecnymi przepisami przeciwpożarowymi. W niedzielę za tydzień taca będzie na szkoły katolickie, KUL i WT.
 7. Kancelaria parafialna czynna w okresie wakacyjnym w poniedziałek i czwartek po Mszy św.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 35a – 31 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej 50 – 22.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki oraz dwumiesięcznik Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński