PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia Składka dziś zbierana przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
  we wtorek – Św. Piusa X, Papieża
  w środę – NMP Królowej
  w piątek – Św. Bartłomieja, Apostoła
 3. W najbliższą sobotę 25 sierpnia przeżywamy odpust św. Bartłomieja. Uroczystą sumę w intencji parafian o godz. 11:00 w kościele św. Bartłomieja odprawi O. Arnold franciszkanin z Pakości. Bardzo proszę o zaangażowanie wszystkich parafian w przygotowanie i godny przebieg odpustu naszego głównego patrona parafii – św. Bartłomieja.
 4. Program odpustu Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej jest zamieszczony w gablotach ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 5. W przyszłą niedzielę w Poznaniu odbywają się dożynki wojewódzko – diecezjalne. Organizujemy delegację z naszej parafii wraz z wieńcem, która będzie reprezentować dekanat śmigielski na tej uroczystości.
 6. Organizatorzy zapraszają na 4 edycję pieszej Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej 9 września br. W tym roku pod hasłem „Wolność i niepodległość”. Początek Mszą św. o godz. 9:00 w kaplicy w Kopaszewie i o 10:00 wymarsz na szlak. W tym roku towarzyszyć będzie asysta wojskowa. Informacje na plakacie oraz stronach internetowych.
 7. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczynają się we Farze w Śmiglu w niedzielę 2 września o godz. 15:30. Po pierwszej konferencji jest Msza św. i zaraz druga konferencja. Całość cyklu trawa do niedzieli 23 września i składa się z 8 nauk.
 8. Kancelaria parafialna czynna w okresie wakacyjnym w poniedziałek i czwartek bezpośrednio po Mszy św.
 9. Dziękuję za prace wykonane w tym tygodniu dla parafii: za prace przy wieży oraz wykoszenie trawy wokół probostwa. „Bóg zapłać” za składane ofiary na remont wieży, który zmierza do końca. Rozpoczęło się malowanie. Czekamy na zatwierdzenie przez konserwatora głównego koloru ścian wieży.
 10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 29 – 21 a kościoła św. Bartłomieja (w piątek ze względu na odpust w sobotę) parafian z ul. nr Krętej 20 – 16.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki oraz dwumiesięcznik Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński