PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00, również w przyszłą niedzielę ze względu na odpust w Górce Duchownej. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Moniki
  we wtorek – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
  w środę – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela
 3. W sobotę wspominamy 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej; Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia; jest to również I sobota miesiąca.
 4. Nieszporami o godz. 17:00 rozpoczęły się uroczystości odpustowe w Górce Duchownej. Program jest zamieszczony przy obu kościołach i na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Górki Duchownej, która wyruszy tradycyjnie w piątek 31 sierpnia z kościoła św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 uczestniczymy we Mszy św. W tym dniu nie ma u nas Mszy św. w parafii.
 5. Dziś w Poznaniu odbywają się dożynki wojewódzko – diecezjalne. Dekanat Śmigielski reprezentuje delegacja z naszej parafii.
 6. W imieniu Pani Burmistrz, Centrum Kultury w Śmiglu i Rady Sołeckiej Starego Bojanowa zapraszam na Dożynki Gminne „Święto kłosa i chleba” połączone z Dniem Seniora, które odbędą się w najbliższą sobotę 1 września na naszym stadionie sportowym. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:30. Niech w podziękowanie, przede wszystkim Bogu za tegoroczne plony, włączą się również rolnicy naszej parafii. Szczegółowy plan obchodów jest na plakatach zamieszczonych w gablotach. Składka zbierana podczas Mszy św. na stadionie będzie przeznaczona na remont wieży kościoła św. Bartłomieja.
 7. Kancelaria parafialna czynna w okresie wakacyjnym w poniedziałek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. Od przyszłego poniedziałku już jak w ciągu roku. „Bóg zapłać” za składane ofiary na remont wieży.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 19 – 11 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. nr Krętej 14 – 2.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem w cenie 6 zł oraz dwumiesięcznik Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński