PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00, w przyszłą niedzielę już jak w ciągu roku. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
  w sobotę – Narodzenie NMP
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Objazd chorych od godz. 8:00 a okazja do spowiedź od 16:30. Po Mszy św. nabożeństwo I piątkowe.
 4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek bezpośrednio po Mszy św. „Bóg zapłać” za składane ofiary na remont wieży.
 5. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież z rodzicami, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę św. o godz. 8:30 do kościoła św. Teresy.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej pielgrzymce do Górki Duchownej. Pieszo przyszło ze mną 130 osób. Wielu dojechało również samochodami na wspólną modlitwę do tronu Matki Bożej Pocieszenia. Dziękuję pocztom sztandarowym, młodzieży i ministrantom, zapewniającym nam bezpieczeństwo oraz nagłośnienie. Wszystkim za świadectwo wiary i wspólnej modlitwy. Zwłaszcza tej grupce, która wróciła pieszo do Starego Bojanowa. Niech trud i waszą wiarę wynagrodzi wszystkim Matka Boża Pocieszenia
 7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się przez udział w odpust parafialny św. Bartłomieja tak uroczyście sprawowany. Celebransowi O Arnoldowi z Pakości oraz przybyłym kapłanom i klerykowi Marcinowi. Zwłaszcza moim Parafianom, którzy pomogli mi zorganizować tak pięknie tę uroczystość: tzn. panu Mieczysławowi, panu Tomkowi z chórem parafialnym, szafarzom, Strażakom, pocztom sztandarowym, matkom różańcowym, ministrantom i całej służbie liturgicznej oraz dziewczynkom. Szczególnie chciałbym podziękować za przepiękne dekoracje świątyni i otoczenia oraz tym, którzy się nad nimi napracowali. Niech dobry Bóg za przyczyną naszego patrona wszystkim błogosławi.
 8. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że do 15 września należy uregulować podatek rolny za III kw. i do 30 września dzierżawę za II półrocze. Parafia zalega jeszcze Kurii Arcybiskupiej 3 tyś. zł. dzierżawy za ubiegły rok, ale pierwsze będzie finansowanie remontu wieży. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe. Na październik przygotowujemy kolejną ratę 20 tyś. zł. dla wykonawcy. Dziękuję za odnowienie krzyża misyjnego. Odkuty został tynk wokół kościoła, aby ściany mogły wysychać.
 9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 9 – 1 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej 1 – 11.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki nowy dwumiesięcznik Misyjne Drogi i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński