PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 21 września o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w czwartek – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
  w piątek – Podwyższenie Krzyża Świętego – święto
  w sobotę – NMP Bolesnej
 3. Kandydaci do bierzmowania (trzy najstarsze roczniki) mają swoje pierwsze spotkanie organizacyjne w najbliższy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Przynosimy zeszyty od bierzmowania.
 4. Dzieci klas szkoły podstawowej, które chcą należeć do róży różańcowej zapraszamy w poniedziałki o godz. 17:45 do kościoła św. Bartłomieja.
 5. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu rozpoczynający Tydzień Wychowania. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla KUL, WT i szkół katolickich. W przyszłą niedzielę przypada też odpust św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Suma o 11:30.
 6. Odpust parafialny ku czci naszej patronki św. Teresy przypadnie w tym roku w niedzielę 30 września. Suma odpustowa o godz. 11:30.
 7. Dziękuję delegacji z naszej parafii, która reprezentowała nasz dekanat z wieńcem żniwnym na dożynkach wojewódzko – diecezjalnych w Poznaniu.
 8. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że w tym tygodniu mija termin regulacji podatku rolnego za III kw. a 30 września dzierżawy za II półrocze. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe. Składka dzisiejsza jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. W poniedziałek rozpoczynamy malowanie wieży. Poświęcenie odnowionej wieży planowane jest na 29 września (sobota) po Mszy św. wieczornej. Przygotowujemy kolejną ratę 20 tyś. zł. dla wykonawcy. Odkuty tynk wokół kościoła, ma służyć osuszeniu ścian świątyni i został wykonany za aprobatą konserwatora zabytków.
 9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kolejowej nr 2 – 9 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej 13 – 16 i 19.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki dwumiesięcznik Misyjne Drogi i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński