PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dziś nasz odpust św. Teresy – suma o godz. 11:30, pozostałe Msze św. bez zmian. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. z wyjątkiem I piątku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
  we wtorek – Św. Aniołów Stróżów
  w czwartek – Św. Franciszka z Asyżu
  w piątek – Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek objazd chorych od godz. 8:00 a okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30.
 4. Za tydzień w sobotę 6 października XVII Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału we wspólnej modlitwie. Wyruszamy z podwórza probostwa o godz. 9:30. Dla klas VII i VIII, które przygotowują się do sakramenty bierzmowania jest to ich obowiązkowe spotkanie formacyjne w ramach katechezy październikowej. Rodziców proszę o zainteresowanie, ponieważ nie wszyscy byli na pierwszym spotkaniu, które miało miejsce w ubiegłą środę.
 5. Termin tegorocznego bierzmowania ulega przesunięciu ze środy 17 października na 18 w czwartek. Godzina jest bez zmiany.
 6. W przyszłą niedzielę 7 października odpust św. Franciszka w Bronikowie. Suma o godz. 11:30.
 7. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że minął termin dzierżawy za II półrocze. Można też składać wymienianki roczne i jednorazowe. „Bóg zapłać” za wszystkie wpłaty na remonty, dzięki którym zmniejsza się nasz dług i możemy planować dalsze prace przy kościele św. Bartłomieja.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 1 – 5 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej 24 – 26 i ul. Małej.
 9. Polecam mały i duży Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński