Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest XVIII Dniem Papieskim pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00.

 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
  we wtorek – Św. Jadwigi Śląskiej
  w środę – Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
  w czwartek – Św. Łukasza, Ewangelisty – święto
  w sobotę – Św. Jana Kantego, Kapłana
 3. W czwartek przeżywamy w parafii Uroczystość Bierzmowania, którego udzieli Jego Ekscelencja ks. Biskup Grzegorz Balcerek – 50 kandydatom podczas Mszy św. o godz. 18:00 w kościele św. Teresy. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i wszystkich chętnych w środę o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Będzie dwóch kapłanów.
 4. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną a taca przeznaczona jest na Dzieła Misyjne. W kościołach odbywa się liczenie wiernych. Następna niedziela 28 października będzie niedzielą pomocy dla seminarium. Po Mszach św. będziemy zbierać przed kościołem ofiary dla seminarium.
 5. Serdecznie dziękuję za organizację XVII – Rajdu Różańcowego im. Św. Jana Pawła II, w którym wzięło udział około 150 osób (o 30 więcej niż w ubiegłym roku). Ks. Kustoszowi Piotrowi Bartkowiakowi za serdeczne przyjęcie. Paniom katechetkom, pani Ilonie i Tomkowi oraz dziewczętom za oprawę muzyczną w drodze, a p. Antoniemu podczas Mszy św. Wszystkim funkcyjnym podczas Mszy św. i ministrantom. Wolontariuszom, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Wyróżnić chcę klasy: VIII i VII za prawie 100% obecność i pomoc paniom katechetkom w organizacji. Licznie też były I klasy. Szczególne podziękowania policji za eskortę i ochronę podczas drogi. Pani Magdzie za obsługę fotograficzną. Niech św. Jan Paweł II wyprasza wszystkim u Boga potrzebne łaski.
 6. Zbierane dziś ofiary podczas Mszy św. są przeznaczone na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Dzięki życzliwości i pomocy urzędników samorządowych postępują niezbędne prace dokumentacyjne. Przed świętem Wszystkich Świętych chciałbym wywieść z cmentarza część śmieci. Dziękuję tym, którzy zabierają drobne śmieci ze sobą. Jednocześnie informuję, że przy stawianiu pomnika nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty jedynie wymagany jest jego projekt do dokumentacji.
 7. W kancelarii, która jest czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 można składać wymienianki roczne i jednorazowe.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Dworcowej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej 10 – 16.
 9. Polecam mały i duży Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński